Bezpieczeństwo w systemie carpooling

Do Polski dociera z Zachodu nowa, bardzo praktyczna moda – carpoolig. Jest to bardzo ciekawy pomysł, który polega na wspólnym podróżowaniu jednym samochodem kilku osób. Ludzie ci nie muszą się wcale znać. Łączy ich chęć dotarcia do konkretnego miejsca i zaoszczędzenie pieniędzy. Na carpooling można się umówić za pomocą różnych portali internetowych , for dyskusyjnych czy portali społecznościowych. Chętne osoby ustalają godzinę, miejsce wyjazdu i koszty z nim związane.

Pasażerowie mogą kierowcy towarzyszyć od początku trasy, bądź dołączać do ekipy w jej trakcie. Takie wspólne podróżowanie jest bardzo praktyczne i opłacalne finansowo. Korzystają z tego często młodzi ludzie, którzy podróżują podczas wakacji po całej Polsce. Wówczas często korzysta się również z wypożyczonego samochodu. Wynajmujemy pojazd na pewien czas i jednocześnie oszczędzamy na paliwie. W ten sposób można podróżować po kraju, jak i za granicą. Chętnych do wspólnego podróżowania, dzielenia kosztów i zawierania nowych znajomości nie brakuje. Carpooling staje się również bardzo popularny wśród studentów, którzy podczas weekendów odwiedzają rodzinne miasta.

spólne dzielenie podróży z innymi pasażerami pozwala im zaoszczędzić pieniądze i szybciej dostać się do wyznaczonego celu. Okazuje się, że w Polsce coraz częściej zaczynamy ufać nieznajomych i decydujemy się na pomoc, która jest korzystna dla obu stron. Dzięki temu właśnie carpooling zdobywa w naszym kraju coraz większa popularność i staje się świetną, planowaną alternatywą dla ryzykownego autostopu.