Duża impreza, duży transport – Jak wygląda wynajem autokarów.

W ostatnich latach możemy zauważyć, że duże imprezy organizowane są coraz częściej i to nie tylko przez wpływowych, zamożnych przedsiębiorców, ale również przez osoby prywatne, które chętnie spędzają wolny czas w gronie najbliższych. Jako że duże imprezy często bywają zakrapiane zadbanie o transport na etapie organizacji powinien być priorytetem.

Jak wygląda wynajem autokarów na duże imprezy? Na co zwracać uwagę podpisując umowę? O tym dowiecie się z naszego poradnika. Zapraszamy!

Rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem

Popyt na wynajem autokarów wciąż rośnie i choć na polskiej mapie pojawia się coraz więcej prywatnych firm świadczących tego typu usługi to o rezerwację autokaru należy zadbać z odpowiednim wyprzedzeniem. Przedsiębiorcy wynajmujący autokary jednoznacznie twierdzą, że ich kalendarze często są zarezerwowane nawet na kilka tygodni w przód. Im wcześniej zadbamy o transport, tym większe prawdopodobieństwo, że odpowiemy na wszystkie potrzeby swoich gości.

Sam autokar, czy może z kierowcą?

Niewiele jest firm, które oferują wynajem samych pojazdów, ale nie oznacza to, że takie nie istnieją. Wynajem autokaru bez kierowcy wydaje się być kuszącą ofertą pod względem finansowym, jednak trzeba pamiętać, że do kierowania takimi pojazdami niezbędne są stosowne uprawnienia, którymi niestety nie wszyscy mogą się pochwalić.

(Zobacz także: Wynajem busów jako opłacalny środek transportu)

Wynajem autokaru z kierowcą to większe bezpieczeństwo

W takich przypadkach za wszelkie uszkodzenia powstałe podczas transportu ponosi kierowca – nie wynajmujący. Sytuacje na drodze są nieprzewidywalne, dlatego szukając oszczędności warto zabezpieczyć się na wszystkie możliwe okoliczności.

W jakich sytuacjach decydujemy się na wynajem busa?

Klientami firm świadczących usługę wynajmu busów oraz autokarów zwykle są osoby organizujące:

  • imprezy integracyjne dla pracowników firm;
  • imprezy rodzinne (np. wesele);
  • imprezy biznesowe dla kontrahentów.

Przed wynajmem autokaru

Zanim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z firmą świadczącą usługi wynajmu autokaru powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na obowiązujący w niej wewnętrzny regulamin, który traktuje o cenach wynajmu, ograniczeniach dotyczących pokonywanych kilometrów, cen oraz odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia.

Umowa z firmą powinna być sporządzona w sposób jasny, klarowny, czytelny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi. Jeśli jakikolwiek zapis wydaje nam się niejasny warto skonsultować się z prawnikiem lub radcą prawnym, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

ComfortClass.pl