Fabryczna instalacja gazowa i jej serwis w prywatnym warsztacie

Autogaz niezmiennie od lat cieszy się ogromną popularnością z powodu niskich i stabilnych cen. Litr paliwa gazowego jest o połowę tańsze niż litr benzyny czy oleju opałowego. Z uwagi na duży popyt koncerny samochodowe coraz częściej decydują się na sprzedaż nowych modeli samochodów z fabrycznym gazem. Czy takie rozwiązanie jest korzystne? Wydaje się, że tak, ale nasza ciekawość nakazała nam bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Czy opłaca się kupować samochody z fabrycznym autogazem? Jak wygląda jego serwisowanie i na co należy uważać? Odpowiadamy!

Przed zakupem nowego modelu samochodu z fabrycznym autogazem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj instalacji, co podkreślają eksperci mówiąc:

„Kupując auto z fabrycznym autogazem stajemy się automatycznie królikami doświadczalnymi koncernów samochodowych. Dlaczego? To proste! Nowoczesne samochody potrzebują nowoczesnych instalacji. W ten sposób marka stara się bowiem kreować swój wizerunek na konkurencyjnym rynku. Obecnie znamy instalacje gazowe I,II,III i IV generacji, ale koncerny chcą czegoś więcej, wobec czego wciąż eksperymentują jeszcze bardziej modernizując to, co już znamy. Nie mamy więc żadnych punktów zaczepienia, nie możemy znaleźć rzetelnych opinii na temat instalacji więc musimy sami sprawdzić czy jej eksploatacja będzie dla nas korzystna”.

Konkurencyjność rynku samochodowego ma również swoje mocne strony

Zanim samochód z fabryczną instalacją gazową trafi do sprzedaży prototypy są dokładnie weryfikowane i testowane przez ekspertów. Firmy nie mogą pozwolić sobie na niezadowolenie klientów, ponieważ to znacząco obniża ich sprzedaż i negatywnie odbija się na ciężko wypracowanej renomie. Większość typów nowoczesnej instalacji gazowej montowanych w nowych modelach samochodów cechuje się więc niską awaryjnością i oszczędnością w eksploatacji.

A jak wygląda kwestia serwisowania?

Tu pojawia się największy problem, ponieważ nie każdy warsztat samochodowy będzie w stanie poradzić sobie z nowoczesną generacją instalacji gazowej. W tym miejscu zaleca się więc, aby korzystać z usług autoryzowanych serwisów, które posiadają dostęp do odpowiedniego zaplecza technicznego i dysponują kadrą wykwalifikowanych specjalistów.

Koncerny samochodowe zapewniają obsługę instalacji LPG w ramach udzielanej gwarancji producentów

Jako, że instalacja gazowa montowana fabrycznie w samochodach wliczana jest w podstawowe wyposażenie samochodów producent ma obowiązek udzielić na nią stosownej gwarancji, co także minimalizuje ryzyko niezadowolenia z eksploatacji LPG.

Serdecznie dziękujemy Eko-Cars Bis za pomoc w realizacji wpisu