Krótka historia o tym jak uratowała mnie taksówka

Muszę opisać co mi się dzisiaj przydarzyło! Otóż na początku muszę wspomnieć, że mieszkam w Warszawie(zaraz po przeprowadzka warszawa) stosunkowo od niedawna i znam dobrze tylko jedną dzielnicę, a dalsze rejony to dla mnie obcy teren.Dzisiaj musiałem odwiedzić klienta, skonsultować kilka aneksów do umowy, pech chciał, że klient jest ważny i należało pofatygować się do niego osobiście, ruszyłem więc ze swoim gpsem służbowym samochodem w niezbadaną miejską dżunglę.

Podróż w pierwszą stronę przebiegła stosunkowo dobrze, choć uliczka za uliczką, zakręt za zakrętem traciłem coraz bardziej orientację, ale cóż tam! – Mamy XXI wiek, technologia mnie nie zawiedzie, o zgrozo jak bardzo się myliłem. Po udanym spotkaniu z klientem, w dobrym humorze niemal sfrunąłem po schodach myśląc już co to począć z tak pięknie zakończonym dniem. Niestety, ku mojemu przerażeniu, zamiast służbowego auta zastałem tylko na parkingu drobinki szkła.

Ukradziony!

Szybko dodałem dwa z dwoma i nie było tak źle, samochód ubezpieczony na firmę, służbowe dokumenty miałem przy sobie, jedyny problem to ten, że nie mam jak wrócić. Zawiadomiłem niezwłocznie policję i firmę, po czym udałem się w stronę wskazanego mi przystanku autobusowego, czas zleciał nieprzyjemnie przy tych wszystkich czynnościach, więc zimowy wieczór szybko zapadł nad warszawą. Szedłem jakieś 15 minut, pogrążony w czarnych myślach, gdy ku mojemu przerażeniu nie znalazłem ani przystanku, ani tez nie miałem pojęcia gdzie jestem, spotkałem za to grupkę młodych ludzi pijących piwo mimo mrozu, zawróciłem i nie miałem pojęci co zrobić.

Jedyne co mi przyszło do głowy to zadzwonić po taksówkę, miałem jeszcze wizytówkę po przeprowadzki na taksówka bagażowa. Nie mając pojęcia gdzie jestem, mogłem tylko powiedzieć że znajduję się przy dziwnym kościele, ze sterczącą od kątem wieżą. Jakież było moje szczęście kiedy kierowca taksówka bagażowa pojawił się po niecałych 10 minutach, mogę szczerze powiedzieć, że jeśli nie uratował mi życia, to na pewno ustrzegł przed innymi nieprzyjemnymi przygodami tego dnia.